Dlaczego rower używany ?

Mimo, że sezon rowerowy za nami spora liczba osób wybiera właśnie ten okres na zakup roweru. Dlaczego ? Ponieważ, można wtedy zakupić rower używany w okazyjnej cenie.
Sporo zawodników MTB, szosowych, BMX , wymienia w tym okresie rowery na nowe zazwyczaj pozbywając się swoich maszyn po bardzo atrakcyjnych cenach. Największym plusem zakupu używanego roweru jest stosunek ceny do jakości. Dziś porównam zakup nowego i używanego roweru MTB.  

Rower używany

Przypuśćmy, mamy na wydanie 1500 zł na nowy rower górski, rozglądając się w tym przedziale cenowym znajdziemy rowery na niskim osprzęcie zazwyczaj Shimano Tourney, Acera max Alivio. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda przy zakupie roweru używanego za 1500zł, tutaj możemy liczyć na osprzęt klasy Shimano Deore,  SLX, LX. Nie ma co się oszukiwać te grupy osprzętu są zdecydowanie lepiej wykonane , nie mówiąc o precyzji działania podczas np. zmiany biegów. Nie tylko osprzęt świadczy o cenie roweru. Ważnymi aspektami jest sama rama, koła i amortyzator. Oczywiście nie każdy rower używany będzie w stanie perfekcyjnym, również trzeba uważać żeby nie kupić rowery mocno zniszczonego  ale to w następnym wpisie.