Wybierz odpowiedni rower dla siebie w atrakcyjnej cenie

Każdy z nas lubi jeździć na rowerze. Często jeździmy na nim, aby się po prostu zrelaksować. Warto dowiedzieć się, jakie rowery nadają się do jakiego rodzaju ścieżek rowerowych. Na rynku proponowanych jest wiele propozycji modeli rowerów. Na pewno każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Obecnie coraz bardziej rozchwytywane są używane rowery. Czy warto w nie inwestować? Dowiedz się!

Rowery Batavus – idealne do jazdy po mieście

Dla wielu osób rower jest głównym środkiem transportu do jazdy po mieście. Jazda na rowerze po mieście ma wiele zalet. Główną z nich jest brak oczekiwania na przystankach na komunikację miejską czy brak korków. Czasem jadą na rowerze możemy dotrzeć szybciej do miejsca docelowego niż jeżdżąc samochodem czy komunikacja miejską. Jazda na rowerze to samo zdrowie, szczególnie przyjemna jest podczas ciepłych wiosennych i letnich dni.

uśmiechnięta kobieta jeżdżąca na rowerze

Jaki rower wybrać do jazdy po mieście?

Czasami jeżdżąc po mieście przemierzamy wiele kilometrów. Dlatego rower powinien być dla nas dopasowany. Jazda na rowerze powinna być łatwa i bezproblemowa. Aby to osiągnąć warto jest wybrać odpowiedni rower. Musi on być dopasowany do wzrostu. W miastach, dla kobiet najlepiej sprawdzą się rowery holenderskie ze stabilnymi ramami. Takie rowery często posiadają koszyki na kierownicy lub na bagażniku, w które możemy zapakować najpotrzebniejsze drobiazgi.

Natomiast dla panów idealnie nadadzą się tak zwane ,,górale”. Mogą one być z cienką rama lub z szerszą stabilniejszą. Górale mają bogate wyposażenie. Można kupić te lepsze oraz zwykłe, z podstawowym wyposażeniem. Górale posiadają amortyzatory, dzięki czemu jazda po dziurach, pagórkach i nierównościach jest komfortowa. Takie rowery posiadają również przerzutki, dzięki którym można zmieniać lekkość pedałowania.

rowerzysta jeżdżący po pagórkach

Czy warto zainwestować w rowery używane?

Wielu z nas zastanawia się, czy warto zainwestować w używany sprzęt. Coraz częściej dokonujemy zakupu używanych sprzętów. Czy warto? Oczywiście, że tak. Czasami w świetnej cenie możemy kupić świetnej jakości produkty. Takim sprzętem są również rowery. Na rynku można zakupić powystawowe rowery używane. Są one w idealnym stanie, a cena jest bardzo atrakcyjna. Lepiej jest zainwestować w używany, dobry rower, niż w tani sprzęt, który nie będzie tak wytrzymały.