Droga do pięknego uśmiechu

Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie wielu z nas. Niestety nie każdy może pochwalić się pięknym i zdrowym uśmiechem. Sukcesem do zdrowego uśmiechu są regularne wizyty u stomatologa. Obecnie na rynek wprowadzanych jest wiele nowoczesnych metod leczenia. Dzięki temu zabiegi staja się mniej bolesne. Dbanie o zęby w młodym wieku przynosi późniejsze, pozytywne efekty.


Zdrowe zęby to wizytówka każdego człowieka. Jedni mają mocne i zdrowe zęby, inni muszą częściej odwiedzać gabinety stomatologiczne. Wybór odpowiedniego stomatologa to podstawa. Powinien on zadbać o nasze zęby i sprawić, aby utrzymały one swoją zdrowotność przez długi czas. Istnieje również wiele gabinetów stomatologicznych dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Dentysta dla dzieci Poznań i dla osób niepełnosprawnych powinien wiedzieć, jak obchodzić się z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi.

kobieta u stomatologa pokazująca zęby
Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając stomatologa?

Kwalifikacje stomatologa – stomatolog powinien posiadać wiedzę i odpowiednie kwalifikacje, aby świadczyć usługi. Stomatolog to osoba, która musi być również empatyczna i komunikatywna,
wyposażenie gabinetu – gabinet stomatologiczny powinien być przede wszystkim czysty i sterylny. W gabinecie powinny znajdować się nowoczesne sprzęty, dzięki którym usługi będą mogły być wykonywane na najwyższym poziomie,
świadczone usługi – usługi świadczone w gabinetach kosmetycznych powinny być wykonywane na najwyższym poziomie. W ofercie powinno znajdować się wiele usług, z których mogą skorzystać pacjenci. Dzięki temu zaufanie do kliniki wzrasta.

Usługi świadczone w gabinetach stomatologicznych

W gabinetach stomatologicznych świadczonych jest wiele rożnych usług. Jednak pacjenci korzystają chętnie z placówek, gdzie można wykonać wiele zabiegów dentystycznych w tym samym miejscu. Jakie usługi dentystyczne są najczęściej świadczone?

dentysta pokazujący zdjęcie rentgenowskie szczeki pacjentowi siedzącemu na fotelu
Profilaktyka ogólna – w każdej placówce można skorzystać z tej usługi. Lekarz sprawdza nasz stan zębów oraz proponuje leczenie. Do profilaktyki ogólnej zaliczamy również podstawowe leczenie.
leczenie kanałowe Poznań – jest to jedna z najpopularniejszych form leczenia zębów. Po usunięciu miazgi miejsce to wypełnia się profesjonalnymi materiałami. Dzięki temu nasz ząb nie musi być usuwany,
chirurgia stomatologiczna – nie każdy gabinet świadczy usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Chirurgia stomatologiczna wiąże się z operacyjnymi zabiegami dentystycznymi,
protetyka – gabinety stomatologiczne świadczą usługi z zakresu protetyki. Protetyka to działania, które zmierzają do odtworzenia funkcji żucia i estetyki po utracie zęba lub kilku zębów.