Wakacje w czasie pandemii – jakie miejsca wybieraliśmy najczęściej?

Nie tak dawno wakacje zakończyły się. Z powodu pandemii wielu z nas musiało przełożyć lub całkowicie odwołać swoje wakacje. W tym roku większa część Polaków zdecydowała się na wakacje w Polsce. Jakie miejsca były najczęściej wybierane? Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź.

Wakacje nad morzem

Wakacje nad polskim morzem wybierane są najczęściej. Wielu z nas uwielbia wakacje nad wodą, szczególnie, kiedy pogoda dopisuje nam. Najbardziej obleganymi miejscami nad morzem, tradycyjnie są : Gdynia, Gdańsk, Sopot, Międzyzdroje czy też Władysławowo. Nie każdemu jednak wakacje, gdzie są ogromne tłumy odpowiadają. Gdzie w takim razie warto się wybrać, aby wypocząć w ciszy i spokoju?

Cichym i spokojnym miejscem, idealnym dla rodzin z dziećmi są domki nad morzem Mielno. Domki te położone są zaledwie 250 metrów od plaży. Miejsce to wyposażone jest w plac zabaw dla dzieci czy miejsce na wspólne ognisko.  W Internecie znajdziemy wiele takich miejsc, które przystosowane są dla rodzin z dziećmi.

Domki nad morzem Mielno

Wakacje w górach – dla miłośników wędrówek

Wakacje w górach również są bardzo często wybierane wśród wczasowiczów. Wycieczka w góry wiąże się z większą aktywnością fizyczną. Piesze, górskie wycieczki to coś, co kocha bardzo wielu z nas. Góry w porze wiosennej i letniej również mają swój urok. Dodatkowo dobre jedzenie, kąpiele w termach czy posiadówka przy góralskiej muzyce to czynniki, dzięki którym decydujemy się na wakacje na południu polski.

Mazury – dla miłośników żeglarstwa

Mazury są również coraz częściej wybieranym miejscem podczas wakacji. Nie znajdziemy tam takich tłumów, jak nad morzem. Cicha i spokojna woda zachęca żeglarzy czy wioślarzy do wypłynięcia nad jezioro. Na mazurach jest wiele miejsc, gdzie spędzić możemy nasz urlop. Najczęściej jednak decydujemy się na wczasy w Giżycku. Jest tam miejsce nie tylko do żeglowania, ale również do opalania się czy też do pływania.

 

A Ty jak spędziłeś tegoroczne wakacje? Czy masz już plany na przyszłoroczny urlop?