Unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk

Unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk – jak znaleźć dobrą kancelarie prawną?

Temat kredytów we frankach powraca jak bumerang. Nic w tym dziwnego, gdyż po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości pojawiła się realna szansa na zmianę warunków zaciągniętych kredytów we frankach. Na czym polegały kredyty we frankach? Czy jest możliwe unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk? Jakie są dostępne rozwiązania? Kancelaria kredyt frankowy Gdańsk – dowiedz się najważniejszych informacji.

Kredyt we frankach od lat był polecany przez banki jako standardowy i korzystny sposób na zakup nieruchomości. Charakteryzował się atrakcyjnymi warunkami finansowymi i niskim oprocentowaniem. W związku z tym, zdecydowanie bardziej opłacało się zaciągnąć kredyt we frankach, niż zobowiązanie w polskiej walucie. Dlaczego tyle tysięcy Polaków zdecydowało się na to rozwiązanie? Kredyt we frankach był bardzo popularny ze względu na stabilność waluty. Niestety nagły wzrost notowań odbił się negatywnie na wysokości regulowanych rat. W ciągu jednej sesji kurs franka szwajcarskiego skoczył z 3,55 zł do 4,32 zł. Ten dzień nazywany jest przez frankowiczów czarnym czwartkiem.

 

kancelaria kredyt frankowy Gdańsk

 

Unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk – czy każdy może rozwiązać umowę?
Obecnie jest kilka możliwości na poradzenie sobie z zadłużeniem. W związku z tym jest możliwe:
Przewalutowanie kredytu – od 3 października 2019 roku można przewalutować kredyt z franków na złotówki.
Spłata kredytu we frankach – drugą opcją jest skupowanie franka szwajcarskiego np. za pośrednictwem kantorów internetowych w okresach, gdy kurs jest nam sprzyjający.
Wsparcie BGK: w nielicznych przypadkach można wnioskować o dofinansowanie na pokrycie rat z tytułu kredytu we frankach. Można otrzymać wsparcie w wysokości 72 tysięcy złotych.
Unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk – polega na złożeniu reklamacji z tytułu istnienia klauzul niedozwolonych. W tym przypadku konieczna będzie pomoc prawnicza.
Kancelaria kredyt frankowy Gdańsk – czy warto porozmawiać z prawnikiem?
Które rozwiązanie będzie najlepsze? W celu podjęcia decyzji warto skonsultować się z kancelarią prawną. Dzięki temu nasza sprawa zostanie indywidualnie rozpatrzona, a prawnik dokładnie sprawdzi naszą umowę i ustali plan działania.