http://rm1.pl/

Informacje o giełdzie – gdzie ich szukać?

Coraz więcej Polaków jest zainteresowanych giełdą i inwestycjami. Nie każdy z nas posiada szeroką wiedzę na ten temat, a więc szukamy wiedzy w Internecie. Czy jest to dobre źródło? Gdzie znaleźć rzetelne informacje o giełdzie?

Czym jest giełda? Kto może mi udzielić informacje o giełdzie?

Każdego roku najniższa krajowa wzrasta. Zarabiamy więcej, a więc staramy się oszczędzać.  Z tego względu coraz więcej osób myślimy o inwestycjach, które mogą zaowocować dodatkowymi pieniędzmi.  Wolne środki można włożyć na lokatę co kilka lat temu było bardzo popularne. Jednak o wiele większe zyski oferują inwestycje giełdowe. Giełda to spotkania handlowe organizowane w ustalonym miejscu i czasie. Podczas tych spotkań sprzedawane są ściśle określone towary po cenach ogłoszonych w codziennych notowaniach. Giełdy rozróżniamy pod kątem typu dóbr oraz rodzaju transakcji.

 

http://rm1.pl/
Typy dóbr:

  • giełdy towarowe
  • instrumenty pieniężnych, czyli waluty
  • usługi (np. transportowe, ubezpieczeniowe)
  • papiery wartościowe (dobra mieszane, np. towarowo-pieniężne)

Rodzaj transakcji:

  • terminowe – dostawa następuje w określonym przez organizatora terminie
  • giełdy fizyczne – handel dobrami, których dostawa następuje w najbliższym terminie, ustalonym przez organizatora
  • instrumentów pochodnych – przedmiotem obrotu są instrumenty finansowe, których cena jest odzwierciedleniem ceny aktywa podstawowego

Gdzie znaleźć informacje o giełdzie?

Gdy chcemy zacząć inwestować, warto wybrać się do swojego banku. Doradca z pewnością opowie nam o giełdzie, wytłumaczy, jak zacząć i pomoże założyć konto makrelskie. Jest to niezbędne, gdyż takie konto chroni interesy Twoje i pozostałych uczestników giełdy. Konto umożliwia inwestowanie w papiery wartościowe takie jak akcje lub obligacje. Rachunek możesz założyć w instytucji specjalizujących się wyłącznie w kwestiach giełdowych.

Innym miejscem, gdzie znajdziesz rzetelne informacje o giełdzie są gazety i czasopisma branżowe.