przenośniki kubełkowe

Przenośniki kubełkowe – Pomoc dla rolnika

Ostatnio rozkwit przechodzi branża rolnicza, a dokładniej urządzenia, które mają na celu usprawnić prace rolników. Należą do nich między innymi przenośniki kubełkowe, ślimakowe czy zasobniki buforowe. W tym artykule powiemy czym są, do czego służą i w jakich cenach można je kupić.

Przenośniki kubełkowe – Co to, do czego, za ile?

Zacznijmy od przenośników kubełkowych. Używając fachowego nazewnictwa przenośniki kubełkowe są urządzeniami do bliskiego transportu sypkich materiałów masowych takich jak: ziarna zbóż, cukier, kruszywa i tym podobne. Wykorzystywane są w procesach technologicznych. Najczęściej do napełniania silosów lub zbiorników. Klasyfikuje się je jako przenośniki cięgnowe członowe. Mówiąc bardziej „po naszemu”, dzięki nim możliwe jest przenoszenie materiałów sypkich na inny poziom. Umożliwiają transport materiału na duże wysokości. Charakteryzują się:

  • małą awaryjnością,
  • bezpieczeństwem pracy,
  • doskonałą szczelnością,
  • wysoką wydajnością,
  • niskimi kosztami eksploatacji.

Wykonywane są ze stali konstrukcyjnej lub kwasoodpornej. Ile kosztują? To zależy od wydajności, materiału i tak dalej, ale przenośniki kubełkowe lepszej klasy kosztują około 20 tysięcy złotych.

przenośniki ślimakowe

Przenośniki ślimakowe – Co, w jakim celu, ile kosztuje?

Powiedzmy teraz o przenośnikach ślimakowych. Tak samo, jak kubełkowe, produkuje się za stali konstrukcyjnej lub kwasoodpornej. Użyty materiał zależy od klienta i jego potrzeb. Przenośniki te znane są również jako podajniki ślimakowe do zboża. Do czego służą? Do transportu materiałów sypkich na wcześniej ustalone odległości. Dzięki temu przyspieszają czynności kiedyś wykonywane ręcznie. Urządzenia tego typu składają się z długiej rury oraz napędu hydraulicznego. Ich głównymi parametrami są:

  • średnica zewnętrzna wstęgi,
  • średnica wału roboczego,
  • skok, możliwość wykonania wału roboczego ze zmiennym skokiem,
  • długość robocza,
  • kąt pracy.

Współczesne przenośniki ślimakowe są w pełni zautomatyzowanymi urządzeniami, mającymi kluczowe znaczenie dla procesu produkcji oraz późniejszej dystrybucji – ułatwiają wykonywanie pracy, jednocześnie obniżając koszty działalności. Jeśli chodzi o cenę, to są zdecydowanie tańsze od przenośników kubełkowych. Można dostać całkiem niezłe egzemplarze za około 3 tysiące złotych.

Zanim zdecydujesz się na kupno któregoś z urządzeń porozmawiaj z fachowcem, który najlepiej doradzi Ci, co wybrać. Bez względu na to czy chodzi o 3 tyś czy o 20, szkoda postawić na coś, co się nie sprawdzi w twoich warunkach.