Rowerem do pracy

rowerem do pracy

W ostatnim czasie, można zobaczyć coraz większą liczbę ludzi którzy dojeżdżają rowerem do pracy. Chyba nikt z nas nie lubi stać w korku a unikamy tego jeżdżąc do pracy rowerem. Nie jesteśmy jeszcze rowerową Holandią ale z roku na rok widać progres w tym temacie. Sporo z nas wybiera rower ze względu ekonomicznych. Wiadomo utrzymanie roweru nie będzie nas kosztować aż tyle co utrzymanie samochodu co gorsze zatankowanie go. Nie są to małe koszty.

Największym plusem jazdy rowerem do pracy jest to, że chcemy czy nie palimy nasze zbędne kalorie. Nie raz słyszałem określenie : “nie będę jeździł rowerem do pracy bo po drodze się cały spocę” . Z tym poceniem nie do końca jest tak jak sporo ludzi myśli. Przecież nie musimy gnać z całych sił, jeżeli będziemy jechać spokojnie ciesząc się jazda to uwierzcie mi nie ma mowy o żadnym poceniu. To jest porostu wymówka ludzi którym nie chce się ruszyć 4 liter.

Zdarza się , że pogoda płata figle i nie wiemy czy wsiadać na rower czy jechać samochodem, komunikacją miejską. Wiadomo, jak będzie mocna ulewa to nie ma co ryzykować swojego zdrowia ale jak siąpi lekko deszczyk dlaczego nie wybrać roweru. Jeżeli rower wyposażony jest w pełne błotniki nic nam strasznego nie grozi a jazda w deszczu to niezła frajda.

Sporo ludzi wybiera podczas dojazdu do pracy rower ze względu na brak miejsc parkingowych przed swoją firmą. Na rower zawsze znajdzie się miejsce. Więcej nie ma za czym czekać , jeżeli jeździsz samochodem do pracy zmień to i wybierz rower. Na pewno wyjdzie to Tobie na dobre.