Domki bez pozwolenia na budowę – ciekawa alternatywa domu

Domki bez pozwolenia na budowę cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Do niedawna konstrukcje te znane były przede wszystkim w USA. Dlaczego stają się one tak popularne?

 

Domki bez pozwolenia na budowę

Domki bez pozwolenia na budowę to małe domy bez zbędnych formalności. Zainteresowanie Polaków małymi domami wzrasta z roku na rok. Aby móc wybudować domki bez pozwolenia trzeba spełnić dodatkowe warunki. Są one określone w przepisach prawa budowlanego. Osoba, która chce posiadać taki dom musi pamiętać, że powierzchnia zabudowy obiektu nie może przekroczyć 35 metrów kwadratowych, a liczba domków na działce nie może być większa niż 1 dom na każde 500 metrów kwadratowych. Domki te budowane są w technologii szkieletowej. Budowa w taki sposób jest szybka i prosta. Oprócz tego można zamówić projekt, a dom przyjedzie gotowy. Jest to niezwykle ciekawy i oryginalny pomysł.

Domki na zgłoszenie – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Domki na zgłoszenie to budynki do 35 metrów kwadratowych. Budowa takiego domu teoretycznie nie wymaga pozwolenia. Wystarczy tylko zgłosić to do odpowiedniego organu. Domy te są wygodne i budowane z zachowaniem należytych ostrożności. Oprócz tego niektóre domy są inspirowane innymi częściami świata. Są one ładne, przytulne, pełne światła i naturalnych materiałów. Wielu osobom marzą się właśnie takie domy, w szczególności dlatego, że nie są drogie. W prawdzie domki te mogą okazać się niepraktyczne, w szczególności dla dużych rodzin. Dla mniejszych rodzin za to będą idealne.

Domki bez pozwolenia na budowę

Duży dom czy mały dom?

Jedni marzą o dużym domu z ogromnym ogrodem, dla innych zaś mały domek na niewielkiej działce jest odpowiednim wyborem. Przed decydują o budowie domu warto przeanalizować dostępne środki finansowe. Na budowę małego domu decydują się osoby, które mają ograniczone środki finansowe, ale nie tylko. Obecnie domy do 100 metrów kwadratowych stają się coraz popularniejsze ze względu na ograniczone koszty utrzymania. Mniejsza powierzchnia do ogrzewania, ale również i do sprzątania, to wielki plus dla wielu.