Biżuteria artystyczna – Zacznij tworzyć własną biżuterię

Prowadzenie swojej firmy, jest dla większości z nas przepustką do lepszych zarobków. Założenie własnej firmy wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, których na początku nie mamy. Jak poradzić sobie bez firmy? Zacznij tworzyć biżuterię artystyczną i powoli rozkręcaj interes. Jak otworzyć działalność? Jak tworzyć swoją biżuterię?

Gdy będziesz gotów zacznij od założeni działalności

Jeśli planujemy sami tworzyć biżuterię artystyczną, to najlepiej będzie, jeśli otworzymy indywidualną działalność gospodarczą. Na samym początku jeśli nasz miesięczny dochód nie przekracza 1200 zł, możemy prowadzić niezarejestrowaną firmę. Gdy dochody zaczną przekraczać tą kwotę, warto założyć działalność. Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne, a samo zakładanie, potrwa tylko chwilę. Poniżej znajduje się instrukcja.

  1. Wybierz formę prawną działalności gospodarczej.
  2. Wybierz formę opodatkowania firmy.
  3. Określ rodzaj działalności gospodarczej. Musisz sklasyfikować swój rodzaj działalności zgodnie z kodami PKD.gm
  4. Wybierz dobre biuro rachunkowe.
  5. Zarejestruj firmę – wypełnij wniosek CEIDG-1.
  6. Załóż konto bankowe i wyrób pieczątkę firmową.
  7. Gotowe!

Jak tworzyć biżuterię?

Na rynku bardzo popularna jest biżuteria handmade. Dlaczego? Coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę na to jak i z czego są tworzone produkty, których się używa. Najpopularniejsze są produkty zero waste, które są ekologiczne i bezpieczne dla środowiska, dlatego warto na początku określić na czym będzie opierała się nasza biżuteria. Czy będą to produkty poszukiwane – ekologiczne, czy produkty standardowe.

Po zakupieniu wszystkich potrzebnych materiałów, możemy zaczynać tworzyć. Ważne, aby dana biżuteria była oryginalna i niepowtarzalna. Przed jej tworzeniem warto się zainspirować w internecie, jednak nie powinniśmy kopiować biżuterii widzianej w internecie. Ważne jest, aby był to nasz twórczy pomysł i aby marka w późniejszym czasie kojarzyła się z niepowtarzalnymi produktami.